Penalizace

Archív
Uživatelský avatar
markoduno
  
  
Příspěvky: 1995
Registrován: 21.3.2012 23:18
PSN ID: GT-Racing-cz_MK
Bydliště: Čáslav - dílna za garáží

Re: Penalizace

Příspěvek od markoduno »

právě o připočtení času ve výsledcích jsem psal. Je to dle mého lepší. Přejedeš pit čáru - po závodě ti bude přičteno k času XX vteřin. V celkovém výsledku se posuneš dolů a vše je vyřešeno s okamžitou platnosti. Do dalšího závodu nastupuješ s čistým štítem!!!
A nyní k těm 6 dnům, které potřebuješ na udělení tvé penalizace: Každý zu nás ví, že práce „komisaře“ není jednoduchá a rozhodně vám ji nezávidím. Stejně tak každý z nás ví, že nikdo nejezdí čistě. Občas se stane, že se sem tam někam netrefíš. Ale necháváme to mezi sebou být, protože víme, že se to stalo každému a pokud je to nechtěné, tak si skoro ničím nepomůžeš. Jenže když udělíš právě takovou pentli náhodnému pilotovi po 48 hodinách od závodu, nemá pilot šanci nijak reagovat či se bránit a popřípadě na stejné chyby jiných pilotů upozornit adminy, protože je po termínu podání protestu. Už víš, co tím myslím? Proto by nebylo od věci, aby si admin nejdříve sám zkontroloval to, co chce a sám podal info o řešení problému a to vše do 48 hodin (či dříve) a teprve potom (až to vše předloží) se staral o naše protesty. Myslíš, že by to tak šlo udělat? Pokud to děláte tak, že si vyberete jednoho pilota a toho si zkontrolujete, pak zkontrolujete PIT LINE a pneu, tak to nezabere více jak 2 hodiny. Sám jsem to zkoušel. To by měl admin udělat jako první a pak teprve řešit naše protesty, protože o ty se postaráme sami.
Co ty na to?

EDIT: a doplním ještě, že náhodné sledování pilotů není dobrá volba a je opravdu demotivující. Dle mého se pohlídáme sami (kromě PIT LINE a PNEU). Admin si pak může podat prostest na koho chce dle instrukcí jako každý pilot.
Uživatelský avatar
Redjous75
 
 
Příspěvky: 859
Registrován: 21.3.2012 23:53
PSN ID: GT-Racing-cz_JKR
Bydliště: Pardubice

Re: Penalizace

Příspěvek od Redjous75 »

Marko to jo ,ale penalizace se vždy řeší s postiženým a ten může během řešení vždy reagovat. Do zoficiálnění není nic ofiko. 48 je na podání hlavně těch protestu : vystřčil mě z tratě, nedobrzdil a poškodil mě , myslím že jeho počínání na trati není dobré atd,atd. a já středu to zkouknu vysvětlíme to a řeknu příklad : Marek 4x vykatoval zatáčku pentle 2. - Ty řekněš ve čtvrtek tak to nasrat já to a to. Domluvíme se a v Pátek je hotovo.
Možná bychom mohli ale zrušit lhůtu 48 hodin a uděl to tak že ofiko výsledky, které by se vyhlásili tedy už s vyřešenými penalizacemi a protesty, pak by mělo být možné se do 24hodin odvolat např. k Eddimu a ten by už definitivně rozhodl.
Nebo já nevím tohle jsem nikdy řešit nechtěl ;)
Redjous75 - to je podpis.A né ty Vaše hemzi co tam máte.
Uživatelský avatar
markoduno
  
  
Příspěvky: 1995
Registrován: 21.3.2012 23:18
PSN ID: GT-Racing-cz_MK
Bydliště: Čáslav - dílna za garáží

Re: Penalizace

Příspěvek od markoduno »

je mi to jasné jasné ;) a jsem rád, že to tak bereš. Ještě počkáme na eddieho, co on na to.
Uživatelský avatar
Redjous75
 
 
Příspěvky: 859
Registrován: 21.3.2012 23:53
PSN ID: GT-Racing-cz_JKR
Bydliště: Pardubice

Re: Penalizace

Příspěvek od Redjous75 »

speedy píše:Pepo, pozor na podstatnou drobnost: výchovný nesmí znamenat demotivující a už vůbec ne brutálně likvidující.

Za tím si stojím, "stop and gumy and palivo and go" je ve sprintu nechutný. Navíc ne každý přejede pit lajnu schválně s úmyslem získat výhodu !! To může mít tisíc důvodů, které se admin nedozví.

Můj návrh: Kdo přejede lajnu a přitom někoho omezí(ohrozí), ten si průjezd boxy po právu zaslouží. Pro přejetí čáry bez omezení dalšího pilota navrhuji posun na startu stejného závodu dalšího víkendu o 5 míst dozadu.

Konečné rozhodnutí náleží hlavnímu pořadateli, eddie má práva veta i tabu.
Já bych byl pro. Ale kluci my se tu pořád bavím zda postižený získal výhodu či né. No hra ani nemá oficiální časomíru natož pozávodní telemetrii atd. Já nezkoumám zda byla výhoda z dané situace, ale zda byl konkretní faul, prohřešek spáchán. Nic ostatního mě nezajímá.
Redjous75 - to je podpis.A né ty Vaše hemzi co tam máte.
Uživatelský avatar
markoduno
  
  
Příspěvky: 1995
Registrován: 21.3.2012 23:18
PSN ID: GT-Racing-cz_MK
Bydliště: Čáslav - dílna za garáží

Re: Penalizace

Příspěvek od markoduno »

no ono by mělo. V případě Romana, který se před pitem nehorázně rozstříkl a pak ho to koplo dopitů, jimiž nakonek projel bez zastavení se stalo to, že ho to z pitu vykoplo neopraveného a jak skončil autopilot, tak auto zatočilo doleva z důvodu poškození. I když to speedy psal, stejně tu pentli dostal. Ale nebavme se tady, co bylo, ale co bude a jak to udělat, aby to bylo košér ;)
Uživatelský avatar
eddie
 
 
Příspěvky: 744
Registrován: 22.3.2012 07:05
PSN ID: GT-Racing-cz_EM
Bydliště: Ústí n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Penalizace

Příspěvek od eddie »

Pentle jsem myslel, že máme dořešené....ale když to přišlo znova na přetřes, tak napíšu svůj názor.
Jako admin mám dost práce s před závodní agendou a samozřejmě i se samotným adminiváním závodu....po závodě už nemám energii kontrolovat záznam a následně jsem vždy dva dny v práci, takže koukat a penalizovat mohu nejdříve až ve středu.....penalizaci chápu jako rozhodnutí po zvážení a bral bych to vždy jako konečné vyjádření.....ale hlavně chci napsat, že budu velice rád a myslím, že i Pepa, když se toho ujme někdo jiný a tím pádem se budu moc já i Pepa soustředit pouze na řízení závodu, takže tímto chci požádat Speedyho a Markoduna, aby se stali pro zbytek cupu rozhodujcími osobami oni.
GT není hra...GT je životní styl.[/size]
Uživatelský avatar
Redjous75
 
 
Příspěvky: 859
Registrován: 21.3.2012 23:53
PSN ID: GT-Racing-cz_JKR
Bydliště: Pardubice

Re: Penalizace

Příspěvek od Redjous75 »

markoduno píše:no ono by mělo. V případě Romana, který se před pitem nehorázně rozstříkl a pak ho to koplo dopitů, jimiž nakonek projel bez zastavení se stalo to, že ho to z pitu vykoplo neopraveného a jak skončil autopilot, tak auto zatočilo doleva z důvodu poškození. I když to speedy psal, stejně tu pentli dostal. Ale nebavme se tady, co bylo, ale co bude a jak to udělat, aby to bylo košér ;)

Ty kráso! :D :lol: , Speedy musí mít zase něco extra vyhrocenýho. To bys nevymyslel :lol: to se musí stát. No ,ale na Nurbu už měl PIT parádně nacvičený narozdíl odemě !. Já ve Sprintu vyjíždím na čerstvých pneu a takovým nehorázným způsobem jsem akceleroval , že se mě špice vozu stočila doprava přímo do svodidel. Auto šrot , udělat celé kolečko a do pitu znova. Ale co :roll: :roll:
Redjous75 - to je podpis.A né ty Vaše hemzi co tam máte.
Uživatelský avatar
speedy
 
 
Příspěvky: 1365
Registrován: 22.3.2012 10:16
PSN ID: speedy_GTracing
Bydliště: Čáslav

Re: Penalizace

Příspěvek od speedy »

díky za důvěru. Do toho nejdu !! Na to nemám žaludek a byl bych příliš benevolentní. A navíc mám na spoustu incidentů odlišný názor od samotných aktérů... však víte co myslím.

A věřte, že s juniorem celý den za prdelí si někdy replay přehraju až po týdnu..... to není mateřská ale galeje !!!!!
GT6 = podvod na všechny fanoušky GT :((
Uživatelský avatar
markoduno
  
  
Příspěvky: 1995
Registrován: 21.3.2012 23:18
PSN ID: GT-Racing-cz_MK
Bydliště: Čáslav - dílna za garáží

Re: Penalizace

Příspěvek od markoduno »

eddie píše:ale hlavně chci napsat, že budu velice rád a myslím, že i Pepa, když se toho ujme někdo jiný a tím pádem se budu moc já i Pepa soustředit pouze na řízení závodu, takže tímto chci požádat Speedyho a Markoduna, aby se stali pro zbytek cupu rozhodujcími osobami oni.
Vím, že si myslíš, že když jsme tak chytří, tak ať si to děláme sami a plně ti rozumím. Kecat umí každý. :P
Něco ti řeknu...klidně budu dělat traťového komisaře, ať si na vlastní kůži vyzkouším tuto nevděčnou práci, ale předem tady prohlašuji, že budu kontrolovat základní věci: pit line a použití pneu a popřípadě dalších věcí jako PP. ALE.....Nebudu kontrolovat žádné piloty jen tak namátkově. Budu se chovat, jako každý jiný pilot. Když mě někdo naštve, tak si na něj podám protest do 48 hodin. Ten rozhodne jakýsi zástupce, aby nedošlo ke střetu zájmů. Ale zbytek jsem schopný rozhodnout sám (v naší skupině) Ještě jednou podotýkám, že nebudu námátkově kontrolovat piloty, zda jedou tak, jak stanovují pravidla. Kde není žalobce - není ani obžalovaný. Co vy na to?
A ještě jedna věc....co úprava těch pentlí na časové penalizace? to by mě zajímalo.
Děkuji
Uživatelský avatar
eddie
 
 
Příspěvky: 744
Registrován: 22.3.2012 07:05
PSN ID: GT-Racing-cz_EM
Bydliště: Ústí n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Penalizace

Příspěvek od eddie »

markoduno píše:
eddie píše:ale hlavně chci napsat, že budu velice rád a myslím, že i Pepa, když se toho ujme někdo jiný a tím pádem se budu moc já i Pepa soustředit pouze na řízení závodu, takže tímto chci požádat Speedyho a Markoduna, aby se stali pro zbytek cupu rozhodujcími osobami oni.
Vím, že si myslíš, že když jsme tak chytří, tak ať si to děláme sami a plně ti rozumím. Kecat umí každý. :P
Něco ti řeknu...klidně budu dělat traťového komisaře, ať si na vlastní kůži vyzkouším tuto nevděčnou práci, ale předem tady prohlašuji, že budu kontrolovat základní věci: pit line a použití pneu a popřípadě dalších věcí jako PP. ALE.....Nebudu kontrolovat žádné piloty jen tak namátkově. Budu se chovat, jako každý jiný pilot. Když mě někdo naštve, tak si na něj podám protest do 48 hodin. Ten rozhodne jakýsi zástupce, aby nedošlo ke střetu zájmů. Ale zbytek jsem schopný rozhodnout sám (v naší skupině) Ještě jednou podotýkám, že nebudu námátkově kontrolovat piloty, zda jedou tak, jak stanovují pravidla. Kde není žalobce - není ani obžalovaný. Co vy na to?
A ještě jedna věc....co úprava těch pentlí na časové penalizace? to by mě zajímalo.
Děkuji

Penalizace bych už v průběhu cupu neměnil.....vše se dalo udělat před začátkem...takže tyhle poznatky by se mohly promítnout v budoucím šampíku.

Traťového komisaře by to chtělo dělat naplno i s tou namátkovou kontrolou, takže to necháme tak jak to je a když holt admin něco rozhodne, tak to bude muset pilot nějakým způsobem přijmout.
GT není hra...GT je životní styl.[/size]
Uživatelský avatar
markoduno
  
  
Příspěvky: 1995
Registrován: 21.3.2012 23:18
PSN ID: GT-Racing-cz_MK
Bydliště: Čáslav - dílna za garáží

Re: Penalizace

Příspěvek od markoduno »

a je rozhodnuto. Ty jsi akdmin CUPu.
Já jsem svůj názor napsal a opravdu hodně mě mrzí, že se k tomu téměř nikdo nevyjádřil. :(
Uživatelský avatar
SJ.sprint
 
 
Příspěvky: 633
Registrován: 22.3.2012 10:25
PSN ID: GT-Racing-cz_SJR
Bydliště: Milovice nad Labem

Re: Penalizace

Příspěvek od SJ.sprint »

No sleduji to tady cely den.A chtěl bych tedy podotknout že .když tady tak tvrdě a nekompromisně navazujete a srovnavate penalizace se skutečnyma zavodama, tak neměla by se tady použivat takova praxe jak ji řikate "namatkova kontrola". Protože to dopada tak že: Napřiklad: "hele, dnes se zaměřim na MK...no vida, ten se tam do toho esička nevešel třikrat -takže dostane přiště boxovou uličku a ještě pujde o deset mist dolu a nebo -30 vteřin...A mezi tim Sprint tam to esičko švihnul 5krat, ale dnes ma š'těsti-nikdo ho neviděl !!!" Tak jako berte to z nadhledem (vyše mnou napsane) ale když se řekne namatkově tak přesně tak si to představuji...

PS:A za druhe.Když tak mužu pomoct při schlednuti reply-mam po večerech možna vice času než ma třeba RED. Takže mužeme se nejak domluvit. ;)
Zakladatel Karate-do říkal: "Zbraň musí být pokračovaním ruky".
Já říkám: "Volant a pedály jsou pokračováním mozku ...
Uživatelský avatar
markoduno
  
  
Příspěvky: 1995
Registrován: 21.3.2012 23:18
PSN ID: GT-Racing-cz_MK
Bydliště: Čáslav - dílna za garáží

Re: Penalizace

Příspěvek od markoduno »

včera večer jsem shledl replaye obou závodů 1 sk. a nikdo neporušil pravidla PIT LINE a hard pneu dodrželi všichni. To jen, abych vám ušetřil čas
Uživatelský avatar
eddie
 
 
Příspěvky: 744
Registrován: 22.3.2012 07:05
PSN ID: GT-Racing-cz_EM
Bydliště: Ústí n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Penalizace

Příspěvek od eddie »

SJ.sprint píše:No sleduji to tady cely den.A chtěl bych tedy podotknout že .když tady tak tvrdě a nekompromisně navazujete a srovnavate penalizace se skutečnyma zavodama, tak neměla by se tady použivat takova praxe jak ji řikate "namatkova kontrola". Protože to dopada tak že: Napřiklad: "hele, dnes se zaměřim na MK...no vida, ten se tam do toho esička nevešel třikrat -takže dostane přiště boxovou uličku a ještě pujde o deset mist dolu a nebo -30 vteřin...A mezi tim Sprint tam to esičko švihnul 5krat, ale dnes ma š'těsti-nikdo ho neviděl !!!" Tak jako berte to z nadhledem (vyše mnou napsane) ale když se řekne namatkově tak přesně tak si to představuji...

PS:A za druhe.Když tak mužu pomoct při schlednuti reply-mam po večerech možna vice času než ma třeba RED. Takže mužeme se nejak domluvit. ;)

A o tohle přesně jde Sergeji....budu velice rád, když si udílení penalizací vezme někdo z vás nastarosti a bude se tomu plnohodnotně věnovat po celou dobu cupu....zatím ale moc zájemců o tuhle funkci nebylo.
GT není hra...GT je životní styl.[/size]
Uživatelský avatar
markoduno
  
  
Příspěvky: 1995
Registrován: 21.3.2012 23:18
PSN ID: GT-Racing-cz_MK
Bydliště: Čáslav - dílna za garáží

Re: Penalizace

Příspěvek od markoduno »

souhlasíš se Sergejem. Perfektní. Ale píše přesně to, co já. Žádné namátkové kontroly! Protože to vlévá zlou krev do žil. Jak jsem psal dříve. Chtěl jsem si vzít pentle na starosti, ale tak, jak jsem již podotknul. Bez namátkové kontroly.
Ale ty jsi admin. Ty máš právo veta
Uživatelský avatar
osiwaru
Příspěvky: 1406
Registrován: 21.3.2012 21:50

Re: Penalizace

Příspěvek od osiwaru »

Namátková kontrola - vzorkování, na tomto systému je postaveno velká část kontrol. To proto, že 100% kontrola je nákladná. Proto se zvolí reprezentativní vzorek, na kterém je provedena tato kontrola, která by měla být nějak statisticky zpracována. Každopádně pro takovou kontrolu, resp. pro výběr vzorků musí být také nastavena pravidla. Tzn. "Náhodně vyberte pět vzorků." :) A jsme tam kde jsme byli.

Takže, kam mám zasílat vzorek moči?
Uživatelský avatar
eddie
 
 
Příspěvky: 744
Registrován: 22.3.2012 07:05
PSN ID: GT-Racing-cz_EM
Bydliště: Ústí n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Penalizace

Příspěvek od eddie »

Marku nějak si nerozumíme, mě jde o to jestli má někdo spoustu času a bude rád důkladně kontrolovat, tak mu rád tuto kontrolu přenechám, ale jestli se nikdo nenajde, tak zůstane u namátkové kontroly.....nějak nevím co na té namátkové kontrole vidíte jako nefér....v našich podmínkách to ani jinak asi nejde....čas je prostě prevít a nikdo ho nemáme kolik by jsme chtěli ;)
GT není hra...GT je životní styl.[/size]
Uživatelský avatar
Redjous75
 
 
Příspěvky: 859
Registrován: 21.3.2012 23:53
PSN ID: GT-Racing-cz_JKR
Bydliště: Pardubice

Re: Penalizace

Příspěvek od Redjous75 »

Kuci asi tak. Pokud budu adminem skupiny tak skupinu zkontroluju. Zkontroluji jí ve svém volnu,tedy ve středu po neděli. Penalizace se rovnají danými a platnými pravidli pro Cup 2012. Namátková kontrola skutečně probíhá , jenže připomínám, že pokud v namátkové kontrole najdete vinníka musí se již odkontrolovat celá skupina nelze namátkově někoho označit a přitom nevědět zda ostatní v daném závodě také nehřešili. Takže kuci asi tak. Osobně ocením jednu věc a co ocením já chci, aby si každý řádně prohlídnul replay i počínaní soupeřů jsou to Vaši soupeři a při nestandartním chováním na to upozornili. Nejde o bonzování, ale jde to aby další závod mohl být zase o krok kvalitnější.
Nejčastější chyby :
KATOVANÍ : občasné nevadí, né pokaždé to výjde - ale pozor pokud to uděláte dvě kola po sobě ve stejném místě je to podezřelé a pokud se toho katování v jednom závodě napočítá vícekrát je to už na penalizaci ! V případě stejného prohřešku v obou závodech SPRINT a HL.Závod je to hrubé porušení a následuje P2 !.

PIT LINE - Nejstandartnější chyba vychází z reálu a je i v reálu přísně trestána. Chápu, že někdy samotná hra Vás pouští někdy tak nešikovně, že to je napytel, ale pokud se tak děje v polovině výjezdu je to prohřešek. P3

ŠŤOUCHANCE , NARAŽENÍ - Tady je to vždy o tom jak se oba piloti k situaci vyjádří a pokusíme se domluvit a rozumě rozhodnout. P1 - P2 - P3

NEDODRŽENÍ pravidla o pneu : Špatné použití pneu HARD, nebo vůbec nepoužití pneu HARD , nebo použití Hárd pneu ale ne na správný počet kol. - P1 a P2.

KLIČKOVÁNÍ po trati - nesmí se a pokud si vzpomínám tak ani si nepamatuji, že by tohle v našich závodech někdo udělal ( snad jen můj první závod před léty se SPEEDYM, kdy jsem si bránil pozici na cílovce :lol: na FUJI ) P1

Je to jen krátký souhrn, ale důležité je to, že každá penalizace bude s postiženým probrána a domluvená před jejím zvěřejněním.Každá penalizace by měla být také oddiskutována z druhým adminem a posouzena. Pokud se shodnou dva admini na penalizaci je platná.Osobně bych ještě bral právo VETA tady bych ozančil ještě třetí osobu KETEZ, MAREK, SPEEDY , ktery by měli možnost penalizaci zrušit ( bez vysvětlení - vlastní rouhodnutí).
Redjous75 - to je podpis.A né ty Vaše hemzi co tam máte.
Uživatelský avatar
markoduno
  
  
Příspěvky: 1995
Registrován: 21.3.2012 23:18
PSN ID: GT-Racing-cz_MK
Bydliště: Čáslav - dílna za garáží

Re: Penalizace

Příspěvek od markoduno »

Pepo, napsal jsi důležitou věc:
Namátková kontrola skutečně probíhá , jenže připomínám, že pokud v namátkové kontrole najdete vinníka musí se již odkontrolovat celá skupina nelze namátkově někoho označit a přitom nevědět zda ostatní v daném závodě také nehřešili. Takže kuci asi tak.
A to je kámen úrazu. Jenže jste vytížení a tento způsob kontroly je náročný na čas. Píšu teď něco Martinovi. Tak to přepošlu i tobě jako PM.
Uživatelský avatar
SJ.sprint
 
 
Příspěvky: 633
Registrován: 22.3.2012 10:25
PSN ID: GT-Racing-cz_SJR
Bydliště: Milovice nad Labem

Re: Penalizace

Příspěvek od SJ.sprint »

KAŽDOPADNĚ !!! NABIZIM SVOJI POMOC PŘI KONTROLOVANI REPLY... JESTLI SI MYSLITE ŽE MUŽU NEJAK ULEHČIT A PŘISPĚT DILU - TAK STAČI ŘICT... EDDIE NEBO RED NAPŘIKLAD ŘEKNE HELE SERGEJ ZKONTROLUJ DODRŽENI PIT ČARY SKUPINY 1. TAK ZASEDNU A UDĚLAM TO A KDYŽ BUDE NEJAKY PROHŘEŠEK TAK TO VYFOTIM PŘEPOŠLU UDĚLAM SI POZNAMKU A TD A TD... MATE JINE NAVRHY ? TAK PROSIM...JSEM TU PRO VAS PŘATELE ;) ...HLAVNĚ PRO VAS ;) :D
Zakladatel Karate-do říkal: "Zbraň musí být pokračovaním ruky".
Já říkám: "Volant a pedály jsou pokračováním mozku ...
Zamčeno