NAT-PROBLEM !!!

Sklad opuštěných témat, do kterých, nikdo nepřispěl posledních 30 dní
Uživatelský avatar
SJ.sprint
 
 
Příspěvky: 633
Registrován: 22.3.2012 10:25
PSN ID: GT-Racing-cz_SJR
Bydliště: Milovice nad Labem

NAT-PROBLEM !!!

Příspěvek od SJ.sprint »

No panove mam menši nebo větši problem. Mam internet od O2. Do ted' jsem neměl problem a měl jsem NAT2-pohoda. Dnes nam vyměněli router(ZeXEL ADSL)... Nevim jak se tomu řika ale prostě ted' mame pevnou linku přez internet. A vzniknul problem :Od ADSL mam kabel do dalšiho routru(BELKIN) přez ktery mam připojeny do siti PS3 a svuj osobni počitač. Ale ted nemužu nakonfigurovat BELKINA tak aby dostat do PS3 NAT2 pořad je tam NAT3 :? Vždycky jsem to udělal tak že jsem dal stejšna přez svuj router do DMZ a nastavil PS3 jako vychozi bod... Ale od oběda jak vyměněli to ADSLko tak ani boha.....Nevite někdo co by se stim dalo dělat. prtž NAT3 a GT5 to asi neni dobra kombinace. :cry: ???!!!
Zakladatel Karate-do říkal: "Zbraň musí být pokračovaním ruky".
Já říkám: "Volant a pedály jsou pokračováním mozku ...
Uživatelský avatar
markoduno
  
  
Příspěvky: 1995
Registrován: 21.3.2012 23:18
PSN ID: GT-Racing-cz_MK
Bydliště: Čáslav - dílna za garáží

Re: NAT-PROBLEM !!!

Příspěvek od markoduno »

rozhodně je to špatně. Ale s tím ti poradí nejspíš speedy. S NAT3 nemůžeš jet online.
Uživatelský avatar
SJ.sprint
 
 
Příspěvky: 633
Registrován: 22.3.2012 10:25
PSN ID: GT-Racing-cz_SJR
Bydliště: Milovice nad Labem

Re: NAT-PROBLEM !!!

Příspěvek od SJ.sprint »

No je takě možny že ten chytrak z O2 ktery to tam připojoval ,nechal na tom novem ADSLku zavřene nejaky porty... dnes po praci se na to mrknu nebo si na to někoho zavolam. Ale do nastaveni samotneho ADSL routru by jsem se měl dostat bez žadnych hesel a td. No fakt nevim moc v tomhle chodit neumim. Ale překvapivě včera jsem se připojoval jen tak namatkově a žadny problem nebyl. Ale ono to muže zahaprovat kdykoliv :evil:
Zakladatel Karate-do říkal: "Zbraň musí být pokračovaním ruky".
Já říkám: "Volant a pedály jsou pokračováním mozku ...
Uživatelský avatar
speedy
 
 
Příspěvky: 1365
Registrován: 22.3.2012 10:16
PSN ID: speedy_GTracing
Bydliště: Čáslav

NAT-PROBLEM !!!

Příspěvek od speedy »

router za routerem většinou znamená NAT3. Existuje možnost Naklonovat místo MAC adresy druhého routeru MAC adresu PS3. Potom ten první router "nevidí" ten druhý a považuje ho za PS3. A taky pozor na firewall v routeru. To je velká sviňa, s tím mívá online u GT5 prý extra velké problémy.... Jestli netušíš, o čem teď píšu, tak na to někoho zavolej, sám klonování MAC edresy nedělej ( ikdyž to je složité jen na první pokus)
GT6 = podvod na všechny fanoušky GT :((
Uživatelský avatar
Trámek
 
 
Příspěvky: 771
Registrován: 22.3.2012 16:39
PSN ID: TRAMEK-CZ GT-Racing
Bydliště: Jablonec nad Nisou

NAT-PROBLEM !!!

Příspěvek od Trámek »

Sergeji, NAT3 je fakt problém.. nechci se opakovat, už jsem to tu psal v minulosti, ale dej před router switch. Odpadne spousta překážek v přinosu dat do PS3. Switch se nijak nenastavuje, stojí asi +/- 100,- Kč a jako první zapoj do switche PS3 a pak táhni další kabel do routeru a z něj do pc. Písíčku pokud nehraješ on-line hry, žádné nastavení routeru nevadí a máš svatej klid. Než ale začneš cokoli dělat, zkus dát kabel přímo do PS3 a pokud i tak bude NAT3, tak je problém u poskytovatele a budeš tak i tak potřebovat zásah do nastvavení od operátora k otevření portů.

Tramekedit: dořešeno telefonicky :arrow:
Mometálně jezdím Gran Turismo Sport. Playseat home made, TV UHD 4K, PS4 PRO + volant T300 RS. Trámek
Uživatelský avatar
SJ.sprint
 
 
Příspěvky: 633
Registrován: 22.3.2012 10:25
PSN ID: GT-Racing-cz_SJR
Bydliště: Milovice nad Labem

NAT-PROBLEM !!!

Příspěvek od SJ.sprint »

Takže! Nic nepomohlo ! Zapojil jsem kabel od ADSL přimo do PS3 a nic...pořad NAT3 :evil: Asi do toho zapojim nejakyho hekra bo co... Do pr.ele i z celym 02 a nebo spiš z nekompetentnima zaměstnancema :evil:. Proč posilaji tako ve lidi ktery vědi a udělaji to co udělam i ja i bez debilniho CDčka z navodem :evil: :evil: :evil: Sorry no... sedim tady u toho cely večer a jen se vztekam...No nic budu to nejak řešit.
Zakladatel Karate-do říkal: "Zbraň musí být pokračovaním ruky".
Já říkám: "Volant a pedály jsou pokračováním mozku ...
Uživatelský avatar
sonyman
 
 
Příspěvky: 175
Registrován: 22.3.2012 10:46
PSN ID: GT-Racing-cz_MR
Bydliště: Olomouc

NAT-PROBLEM !!!

Příspěvek od sonyman »

Pokud Ti to po přímém propojení do PS3 píše NAT3, pak to reklamuj, protože Ti nedodávají plnohodnotnou službu. Případně se mrkni do smlouvy, co se tam píše, zda to tak je skutečně zamýšleno (pak nezbývá, než jít jinam), nebo to jen zkoušejí s tím, že kdo potřebuje, tak se ozve. Tak se ozvi.
Uživatelský avatar
SJ.sprint
 
 
Příspěvky: 633
Registrován: 22.3.2012 10:25
PSN ID: GT-Racing-cz_SJR
Bydliště: Milovice nad Labem

NAT-PROBLEM !!!

Příspěvek od SJ.sprint »

Podivejte se prosim někdo na tohle video, jestli je to nejak užitečny a jestli da se toho nastaveni nejak využit http://www.youtube.com/watch?v=w9cuABMBr9c a nebo na tohle: http://www.youtube.com/watch?v=41UM9rXd ... re=related PS: v tom druhem videu nastavuje router stejny jak mam ja "Bělkin" a nastavuje to přez PS3... Ale to asi nema internet přez ADSL od O2 :lol: Jinak to co děla je až moc jednoduche...
Zakladatel Karate-do říkal: "Zbraň musí být pokračovaním ruky".
Já říkám: "Volant a pedály jsou pokračováním mozku ...
Uživatelský avatar
speedy
 
 
Příspěvky: 1365
Registrován: 22.3.2012 10:16
PSN ID: speedy_GTracing
Bydliště: Čáslav

NAT-PROBLEM !!!

Příspěvek od speedy »

Sprinte, pochop prosím jednu důležitou věc: když při zapojení PS3 přímo do modemu od O2 (bez všelijakých routerů) budeš mít NAT3 - tak ti žádné domácí nastavování nepomůže. S tím nehneš, to je prostě fakt.
Je to smutný, ale technik který ti zapojoval nový modem byl idiot a nechal ti tam NAT3. Totiž už poskytovatel ti do domácnosti blokuje porty připojení. Obrať se na ně znovu a trvej na uvedení NETu zpět do NAT2. ( původní stav).
Uživatelský avatar
SJ.sprint
 
 
Příspěvky: 633
Registrován: 22.3.2012 10:25
PSN ID: GT-Racing-cz_SJR
Bydliště: Milovice nad Labem

NAT-PROBLEM !!!

Příspěvek od SJ.sprint »

to speedy : Jasně chapu beru na vědomi !!! A posledni hloupa otazka : Když vlezu do nastaveni toho noveho blbiho ADSL tak mužu tam otevřit nejaky porty nebo ne?. Prtž ten veletechnik tam nic nenastavoval skoro jen tam zapojil draty a nic moc tam nedělal... Takže když něco blokuje to samotne ADSL ,tak třeba je nejaka možnost tam něco změnit ???!!! :?
Zakladatel Karate-do říkal: "Zbraň musí být pokračovaním ruky".
Já říkám: "Volant a pedály jsou pokračováním mozku ...
Uživatelský avatar
speedy
 
 
Příspěvky: 1365
Registrován: 22.3.2012 10:16
PSN ID: speedy_GTracing
Bydliště: Čáslav

NAT-PROBLEM !!!

Příspěvek od speedy »

do modemu ADSL tě technik určitě nepustí, tam nemáš podle smlouvy právo vůbec vstupovat. Tohle sám neuděláš, musíš technikovi jasně definovat k čemu máš od nich net a že předtím to fungovalo a po jeho zásahu je to v háji. Trvej na obnovení NAT2, nenech se oblbnout kecama o tom, že ti net v PC funguje a tak co ještě chceš víc ?? To je jejich obvyklý argument. Technik ti bude tvrdit, že máš ve smlouvě s O2 že ti přivedou do bytu funkční net a na víc nemáš nárok. OMYL !! Požaduj obnovení NAT2, je to jejich starost ... GL

Sám žádný porty nešteluj, tam si musíš být jistý tím co děláš. Jinak budeš mít akorát blbý spaní a oči pro pláč :roll:
Uživatelský avatar
SJ.sprint
 
 
Příspěvky: 633
Registrován: 22.3.2012 10:25
PSN ID: GT-Racing-cz_SJR
Bydliště: Milovice nad Labem

NAT-PROBLEM !!!

Příspěvek od SJ.sprint »

Vyřešeno :!: Stačilo v nastaveni povolit tpohle : Active the Universal Plug and Play(UPNP) Service a take jsem povolil Allow users to make configuration changes through UPnP A pak jsem dal automaticke nastaveni připojeni na PS3 a typ NAT2 byl na světě :lol: parada
Zakladatel Karate-do říkal: "Zbraň musí být pokračovaním ruky".
Já říkám: "Volant a pedály jsou pokračováním mozku ...
Uživatelský avatar
pavel67
 
 
Příspěvky: 1086
Registrován: 21.3.2012 23:09
PSN ID: pavel67_cz
Bydliště: Kósek vod Brna :-)
Kontaktovat uživatele:

NAT-PROBLEM !!!

Příspěvek od pavel67 »

...šťoural jeden... :lol:
...každej má něco, já jezdím...
Uživatelský avatar
eddie
 
 
Příspěvky: 744
Registrován: 22.3.2012 07:05
PSN ID: GT-Racing-cz_EM
Bydliště: Ústí n/L
Kontaktovat uživatele:

NAT-PROBLEM !!!

Příspěvek od eddie »

good job ;)
GT není hra...GT je životní styl.[/size]
Uživatelský avatar
speedy
 
 
Příspěvky: 1365
Registrován: 22.3.2012 10:16
PSN ID: speedy_GTracing
Bydliště: Čáslav

NAT-PROBLEM !!!

Příspěvek od speedy »

SJ.sprint píše:Vyřešeno :!: Stačilo v nastaveni .....
A máš to připojené do modemu nebo přes router ?? Z toho jsem jelen :roll: Že by ADSL od O2 reagovalo na UPnP ??
Uživatelský avatar
Hanz.77
  
  
Příspěvky: 1654
Registrován: 24.3.2012 20:08
PSN ID: GT-Racing-cz_H77
Bydliště: Nurburgring, Le Mans,Monza,Spa,Brno,
Kontaktovat uživatele:

NAT-PROBLEM !!!

Příspěvek od Hanz.77 »

To by bylo dobrý kdyby jo! To ja bych ho povolil a byla by šance že bych mohl teoreticky mít od O2 NAT 1. Ted mam ten nesmysl UPnP vyplej a mam NAT2. :lol: :lol:
Paddockforum
RB8 1:24, RB6 1:20, Williams FW13B Renault 1:20,Audi R10 TDI 1:24,Ferrari F310B 1:20,Ferrari F10 1:24,
Poslední dokončeno:
Wolf WR1 F1 - Tamiya 1/12
Rozestavěno:
McLaren MP4/6 - Tamiya 1/12
Uživatelský avatar
SJ.sprint
 
 
Příspěvky: 633
Registrován: 22.3.2012 10:25
PSN ID: GT-Racing-cz_SJR
Bydliště: Milovice nad Labem

NAT-PROBLEM !!!

Příspěvek od SJ.sprint »

to Hanz: tak to nevim jestli ti to jen tak daruje NAT1-spiš ne :D Alě mě to k NAT2 pomohlo :!: A hlavně ta druha položka: "Allow users to make configuration changes through UPnP" .

to Speedy: No ja ti ani nevim jestli ma reagovat DSL odO2 na "Universal Plug and Play (UPnP)" Ale zatim mě to funguje :lol: A mam to zapojene od ADSL přez Switch do PS3 i PC běži přez Switch bez dalšiho routru... Uvidime jak to bude frčet :twisted:
Zakladatel Karate-do říkal: "Zbraň musí být pokračovaním ruky".
Já říkám: "Volant a pedály jsou pokračováním mozku ...
Uživatelský avatar
speedy
 
 
Příspěvky: 1365
Registrován: 22.3.2012 10:16
PSN ID: speedy_GTracing
Bydliště: Čáslav

NAT-PROBLEM !!!

Příspěvek od speedy »

noooo - samý lepší!! Přes switch dvě mašiny najednou ? A zkoušel jsi mít zapnuté obě hračky ve stejný čas? Jestli máš trvale přidělenou vlastní veřejnou IP, tak by se to bez routeru mělo hádat!!! Leda že by ti k vlastní IP ještě přidali další automaticky přidělovanou jinou IP :roll: ( něco jako má doma trámek) ....
Když něco funguje, tak do toho nešahat , a je to :mrgreen:
Uživatelský avatar
SJ.sprint
 
 
Příspěvky: 633
Registrován: 22.3.2012 10:25
PSN ID: GT-Racing-cz_SJR
Bydliště: Milovice nad Labem

NAT-PROBLEM !!!

Příspěvek od SJ.sprint »

No ja jsem měl připojeny přez switch jen PS a pak od switche přez router i PC. Ale nejak druhy den pi nešel na PC net. Tak jsem vyhodil ten router a zapojil PC napřimo od switche... Musim to dneska pořadně otestovat jak se to chova online na draze... Jo a vlastni IP nemam :?
Zakladatel Karate-do říkal: "Zbraň musí být pokračovaním ruky".
Já říkám: "Volant a pedály jsou pokračováním mozku ...
Uživatelský avatar
SJ.sprint
 
 
Příspěvky: 633
Registrován: 22.3.2012 10:25
PSN ID: GT-Racing-cz_SJR
Bydliště: Milovice nad Labem

NAT-PROBLEM !!!

Příspěvek od SJ.sprint »

Čau lidi porad'te! Nemužu na routru(DSL od O2) Najit funkci DMZ. To DMZ pry je v každem routru ale ne vždycky se tak jmenuje... A misto DMZ je to jinak ale plni to stejnou funkci jak "dmz". :!: :?: :cry:
Zakladatel Karate-do říkal: "Zbraň musí být pokračovaním ruky".
Já říkám: "Volant a pedály jsou pokračováním mozku ...
Odpovědět